جایی برای رسیدن...
دلنوشته های من و خواهرم...
نويسندگان

حسین حسین شعار ماست و شهادت افتخار ماست...

2-3 سالی است (از زمانی که برای خودمان دانشجو شده ایم!!)پیگیر سخنان آقا هستم و حتی هیچ وقت هم یک درصد احتمال نمی دادم و نمی دهم که بخواهم در جلسات آقا حضور داشته باشم!(البته ترنج یکسری راه های میانبر را توصیه کرد که انشالله انجام خواهم داد و شرفیاب حضور.....)

البته کلی هم کیف کردم که این دفعه آقا به ما دانشجویان خارج از جلسه(حاضر در منزل!!!) نسبتاً بیشتر هم توجه کردند و گفتند "دیگر دانشجویان هم از مطبوعات ببینند و ...." ما هم به گوش گرفتیم و نشستیم گوش دادیم و البته در آرشیومان هم گذاشتیم برای مراجعات بعدی!!

این دیدار یک عالمه نکته مفید و قابل بررسی داشت که لازمه روی هر بخشش فکر و تحقیق بشه...(شاید(اگر خا بخواهد) نشستیم  با ترنج  و مفصلش را نوشتیم!!!)

آقا در هر مینه ای جدیدترین اطلاعات رو دارند.یکی از نویسنده ها در خاطراتش از آقا می گفت: "برای ما تعجب آور بوده است که آقا خیلی از کتاب هایی که چند ماه از انتشارش  هم نگذشته را خواندند، کتاب های فراوانی را ایشان خواندند."

وقتی آقا از انقلاب های بزرگی که در یکی دو قرن اخیر رخ داده صحبت می کردند و مقایسه پایداری انقلاب اسلامی ایران و ناپایاری آن ها در حرکتشان و ....برام جالب بود طرز حفظ کردن سال انقلاب کبیر فرانسه توسط ایشون و توصیه اش به ما که اول 1، بعدش 7، 8، 9 (1789)یادم اومد که من هم سال جنگ جهانی دوم و تولد آقا رو به خاطر مصادف بودنش با سال تولد مادربزرک(1318) همیشه یادم هست!!!!(از بین این همه اعداد و ارقام و تاریخ سال!)

البته حاشیه های نماینده های دانشجویان مثل پارسال پررنگ نبود اما آقا خوب بلد بودند ما را بخندانند...

سعی می کنم نکته هایی را یادآوری کنم که کم تر در خبرگزاری ها باشد...

متن گزیده سخنان رهبری

-در جایی تعبیر بسیار زیبایی را استفاده کردند و آن هم سختی ورود و حضور در منصب ها و کار های سیاسی و اجتماعی بود و تشبیهش به یک پیاده رو شلوغ"مسلم است که وقتی در یک پیاده رو شلوغ حرکت می کنی، هم تنه می خوری  هم تنه می زنی..." که بسیار مناسب بد برای آدم هایی مثل خود من که وقتی در بعضی برخوردها با دیگران در عرصه های کوچک وقتی ناملایماتی را می بینم شاید به زمین و زمان کفر بگویم و...

ضرت آیت‌الله خامنه‌ای تشکل‌های دانشجویی را به کارهای فکری و فرهنگی برنامه‌مند، هدفمند و عمیق توصیه و خاطرنشان کردند: در شرایط فعلی مجموعه‌های دانشجویی باید توجه و توان خود را به سمت کارهای عمیق فکری و تحقیق در زمینه مسائل کلامی، اخلاقی، تاریخی، مسائل انقلاب و مسائل گوناگون کشور معطوف کنند...مشکلی که ما می خواهیم زود از یک کار نتیجه بگیریم و یک روزه علامه دهر شویم!

حرف های گفتنی بسیار است(مثلا آن قسمت ها که برای تاثیر گذاری دانشجویان و چگونگی ابتذال اخلاقی می گفتند،جای حرف بسیار دارد) و این حقیر تنها قسمت های رویه ای از بیانات آقا را نوشتم!(خواستم کمی هم متفاوت باشد!!)

بی ربط نوشت..........................................................................................................................

نمی دانم فلسفه افطاری دادن ها در ماه رمضان مبنی بر این است که پیامبر فرمودند:" هر که از شما افطار دهد روزه دار مومنی را در این ماه از برای او خواهد بود نزد خدا ثواب بنده آزاد کردن و آمرزش گناهانن گذشته..."یا هر چی عوض داره،گله نداره!؟ ، چشم و هم چشمی!؟ ، نشان دادن ظروف تازه خریداری شده به هم!؟ ، سبقت در تعداد خورش های موجود در سفره!؟ یا تعریف خاطرات تعداد دفعه ای که به رستوران های پدیده و شاندیز و ... رفته اند و چه مقدار پول به ورودی داده اند...!؟؟

الله اکبر

[ شنبه ٢٢ امرداد ۱۳٩٠ ] [ ۱٢:٤۳ ‎ق.ظ ] [ لوتوس ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

امام زین العابدین(ع): الهی! از دشمنی که مرا گمراه می کند و از شیطان که مرا به انحراف می کشاند، به تو شکایت می کنم، او سینه مرا از وسوسه آکنده... در پیروی از خواهش های نفس مرا یاری می رساند و دنیا دوستی را در نظرم می آراید و میان من و طاعت و تقرب به تو مانع می شود.
موضوعات وب
 
صفحات اختصاصی
امکانات وب