جایی برای رسیدن...
دلنوشته های من و خواهرم...
نويسندگان

داستانی را از زندگینامه آیت الله خامنه ای(رهبر بزرگوارمان)می گویم نمی دانم شایدبرای ... ولی به نظرم بسیار آموزنده است...خواندنش را از دست ندهید.

آیت الله خامنه اى از سال 1337 تا 1343 در حوزه علمیه قم به تحصیلات عالى در فقه و اصول و فلسفه، مشغول شدند و از محضر بزرگان چون مرحوم آیت الله العظمى بروجردى، امام خمینى، شیخ مرتضى حائرى یزدى وعلـّامه طباطبائى استفاده کردند. در سال 1343، از مکاتباتى که رهبر انقلاب با پدرشان داشتند، متوجّه شدند که یک چشم پدر به علت «آب مروارید» نابینا شده است، بسیار غمگین شدند و بین ماندن در قم و ادامه تحصیل در حوزه عظیم آن و رفتن به مشهد و مواظبت از پدر در تردید ماندند. آیت الله خامنه اى به این نتیجـه رسیدند که به خاطر خدا از قــم به مشهد هجرت کنند واز پدرشان مواظبت نمایند. ایشان در این مـورد مى گویند:
«به مشهد رفتم و خداى متعال توفیقات زیادى به ما داد. به هر حال به دنبال کار و وظیفه خود رفتم. اگر بنده در زندگى توفیقى داشتم، اعتقادم این است که ناشى از همان بّرى «نیکى» است که به پدر، بلکه به پدر و مادر انجام داده ام». آیت الله خامنه اى بر سر این دو راهى، راه درست را انتخاب کردند. بعضى از اساتید و آشنایان افسوس مى خوردند که چرا ایشان به این زودى حوزه علمیه قم را ترک کردند، اگر مى ماندند در آینده چنین و چنان مى شدند!... امّا آینده نشان داد که انتخاب ایشان درست بوده و دست تقدیر الهى براى ایشان سر نوشتى دیگر و بهتر و والاتر از محاسبات آنان، رقم زده بود. آیا کسى تصّور مى کرد که در آن روز جوان عالم پراستعداد 25 ساله، که براى رضاى خداوند و خدمت به پدر و مادرش از قم به مشهد مى رفت، 25 سال بعد، به مقام والاى ولایت امر مسلمین خواهد رسید؟!

چندی است که از یک سری آرمان هایم....

پی نوشت----------------------------------------------------------------------------------

-می گویند در مثال مناقشه نیست ولی من می گویم در بعضی مثال ها مناقشه هست...

-این روزهای آخری... خوب، دوستانی که در خوابگاه هستند بیت المال را (مستقیم و غیر مستقیم) به تاراج می برند....!!!!!کو گوش شنوا که حق الله را رعایت می کنی،حق الناس را خیر؟!

- در اثنای دربدریمان در نوشتن پروژه های آخر ترمی، و ایضا سخنان سنگین مسئولین خوابگاه همه ی هم رشته ای ها دست به دعا برمی دارند که ای کاش رشته ما آبیاری گیاهان دریایی بود.....!!!!دانشجو هم دانشجوهای قدیم!

بارالها دعای خسته دلان مستجاب کن

[ دوشنبه ٦ تیر ۱۳٩٠ ] [ ٤:٢٦ ‎ب.ظ ] [ لوتوس ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

امام زین العابدین(ع): الهی! از دشمنی که مرا گمراه می کند و از شیطان که مرا به انحراف می کشاند، به تو شکایت می کنم، او سینه مرا از وسوسه آکنده... در پیروی از خواهش های نفس مرا یاری می رساند و دنیا دوستی را در نظرم می آراید و میان من و طاعت و تقرب به تو مانع می شود.
موضوعات وب
 
صفحات اختصاصی
امکانات وب