حب ذات+ متوقف نمی شویم

چندی پیش به صفت حب ذات و اینکه پایه بسیاری از مشکلات است، برخورد کردم برام جالب بود که اینجا هم یک توضیحی از اون بگم!

حب ذات یک نوع محبت به شخص خود انسان است و اینکه همه آدم ها این ویژگی حب ذات رو دارند انکاری در آن نیست!حب ذات اگر تا حدی باشد که انسان حافظ کرامات و اخلاقیات خودش باشد و برای حفظ ذات خود از ناپاکی ها عباداتی انجام میدهد و از شر و بدی دوری میکند. تا اینجا حب ذات فی نفسه خوب است اما وقتی افراطی شود و انسان خودش را در همه امور محق بداند و همه خوبی ها را برای خودش بداند و دیگران را به چشم نیاورد، می شود غرور و اینگونه حب ذاتی نفی شده است!

از خودمان سوال کنیم که تا چه حد این ویژگی در ما وجود دارد؟آیا تا حدی است که فقط خودمان و آسایش خودمان را در نظر بگیریم و تنها قول و فعل خودمان را درست بدانیم؟یا در همان حد معقولی است که کرامات خودمان را حفظ کنیم؟!

سیاست نوشت.......................................................................................................

- گفتمان ناب اسلامی و مقاومت.

- یادمان باشد انتخابات هم مثل بسیاری وقایع پر تب و تاب دیگه هم تموم میشه و ما می مونیم و خدای خودمون و البته اعمالمون، پس حواسمون باشه که هیچوقت اخلاق رو فدای خواسته های خودمون حتی به حق نکنیم!

- مناظره سوم شخصیت خیلی از کاندیداها را روشن تر کرد! حداد عادل در کنار جلیلی واقعا خوش درخشید!و مهندس غرضی جدای از اینکه خب رئیس جمهور نمی شود مگر چه شود!اما خیلی خوب همه را نشاند سر جایشان!!

- امام خمینی حکومت اسلامی رو بعد از سالیان دراز تاسیس کرد تا زمینه ساز ظهور آخرین اماممان باشد. حیف است که گفتمان ناب اسلامی را در هیجانات روزگار فراموش کنیم! اسلام برای همه مسائل فردی و اجتماعی راهکار داره.

- پیامبر اسلام(ص):نیکى، کهنه نمى شود، و گناه ، فراموش نمى گردد.

/ 2 نظر / 53 بازدید
عین - الف

سلام. مقاومت همیشه جواب میده. الان لحظه ی خسته شدن و نامیدی نیست. به قول آقای دکتر جلیلی در پشت خیمه های دشمنیم. افق روشنی پشت این مقاومت است. خدایا شاهد باش برای اعتلای دین تو در تلاشیم، خودت یاری برسان. می خواستم بپرسم که بین کاندیداها به چه کسی رسیده اید که بالا سمت راست لوگوش رو دیدم.

شمیم69

چرا جلیلی؟کاندیدای اصلح چه کسی است؟ جواب سوال های خود را در وبلاگ ما جستجو کنید. دعوتید به محفل شمع زینب(س)...