آستانه تحمل+ ما متوقف نمی شویم

قدیم ها وقتی دچار بحران می شدیم و اتفاق بدی برایمان می افتاد، پدربزرگ کنار ما می نشست و برای اینکه دلداریمان دهد می گفت: "می دانی صبر کوچک خدا چهل سال است!؟" و بعد دستش را روی شانه مان می گذاشت و می گفت: " یعنی خدا دست کم چهل سال صبر می کند و تو هم اگر می خواهی در زندگی موفق باشید یاد بگیر که صبوری ات مثل خدا باشد!"
چهل سال آن روزگار برایم خیلی زیاد بود. اما اکنون که به گذشته می نگرم می بینم خیلی آدم هایی که مغرور بودند و فکر می کردند همیشه یکه تاز میدان زندگی اند در این چهل سال چقدر شکسته شده اند و افسرده و خیلی از آدم هایی که صبورانه و گام به گام اهداف بلند مدت خود را دنبال می کردند در طول این سالیان دراز چه زیبا و پر شکوه رشد کردند و به مراتبی عالی دست یافتند.

در عصر فن آوری های سریع صبر و شکیبایی جای خود را به شتاب و بی قراری داده است. همه کامپیوتری های سریع تر می خواهند، سراغ اتومبیل هایی را می گیرند که سرعت بیشتری داشته باشد همه عجله دارند. وقتی که با حوصله و شکیبایی به دنبال دلیل عجله آنها در انجام سریع کارها می گردی می بینی که آنها می خواهند کارشان را سریع تر انجام دهند برای اینکه بتوانند کار بیشتری را در واحد زمان انجام دهند و درآمد بیشتری را در هر روز به دست آورند و نهایتا زودتر و سریع تر به آرزوها و خواسته های خود برسند.
ولی دنیا و کاینات اصلا به عجله داشتن و شتاب و بی حوصله بودن ما کاری ندارد و طبق قوانین خودش امور را مدیریت می کند.
ناامید نشوید و اگر اوضاع بر وفق مراد شما پیش نرفت ناامید نشوید و میدان را واگذار نکنید.
انتظار نداشته باشید  زحمتی که می کشید بلافاصله مورد قدردانی قرار بگیرد. صبر و تحمل را هم چاشنی تلاش خود سازید و با شکیبایی و امید منتظر بمانید تا زمان مناسب برای به بار نشستن زحماتتان فرا برسد.

در لابه لای این همه عجله و شتاب پشت سر هم و تمام ناشدنی ظرفیت صبوری و شکیبایی انسان ها نیز کم می شود و رسم زیبایی عجله نکردن و به اصطلاح دندان روی جگر گذاشتن به تدریج از خاطره ها محو می شود.
متاسفانه به دلیل برآورده شدن سریع آرزوها توسط پدر و مادر در زمان کودکی و نوجوانی و حتی برای بعضی ها در سنین جوانی و میانسالی، انسان های عصر جدید کم تحمل و کم طاقت شده اند و می خواهند نتیجه کار خود را فوری ببینند.

/ 2 نظر / 41 بازدید
ترنج

هواقعا عالی بود دو موضوع سبک زندگی اسلامی و صبر و تحمل دو مقوله ای ست که رابطه تنگاتنگی دارند وبسیار بی توجه شده است در موردمطالب فرهنگی مناطره الحق که دو تاشون (جلیلی و حداد عادل) حرفایی زدن که داشت رو به فراموشی می رفت و خدا کمک کند که این گفتمان پیروز شود

چشم انتظار ...

.•°´¯` بســــــــــــــم رب المهــــــــــــــــدی (عج) ´¯`°•. امام خامنه ای : کسانى سر کار بیایند که مصداق: «انّ الّذین قالوا ربّنا اللّه ثمّ استقاموا» باشند؛ اهل استقامت، اهل ایستادگى باشند؛ زرهى پولادین از یاد خدا و از توکل به خدا بر تن خودشان بپوشند و وارد میدان شوند. *** امام خامنه ای: تمام اتاق های فکر دنیا در حال رصد این حادثه بزرگ (انتخابات) هستند و نقشه ها و اهدافی دارند ببینید در میان نامزدها چه کسی است که دشمن از آمدنش خوشحال نمی شود! *** الــلَّــهُــمَّ صَــلِّ عَــلَــى مُــحَــمَّــدٍ وآلِ مُــحَــمَّــدٍ وعَــجِّــلْ فَــرَجَــهُــم *** با سلام خدمت شما بزرگوار و تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه ممنونم از لطفتون و حضورتون از مطالب بسیار خوبتون استفاده كردم. اجرتون با امام زمان ان شاء الله با مطالب جدید درباره حماسه حضور 92 بروز و منتظر قدوم سبزتان هستم ... در جوار امام مهرباني ها حضرت علي ابن موسي الرضا (ع) نایب الزیاره و دعاگوی شما بزرگوار هستم در پناه امام زمان باشین ان شاء الله التماس دعا یا حق [گل]