فرهنگ استقامت

زندگی در هر روزگاری برای هر کسی متفاوت می نماید. یکی  از جنبه های مهم در زندگی مشترک میان خانواده صبر و استقامت بر تمامی مسائل خانواده است. چگونه می توان صبر و استقامت را در درون خانواده و پس از آن جامعه مد نظر قرار داد؟

خداوند در سوره مبارکه انفال آیه 75 می فرماید:

آنها کسانی هستند که درجات عالی بهشت در برابر شکیبایی و صبر آنها به آنان ارزانی و پاداش داده می شود و در آنجا با درود و سلام با آنها برخورد می کنند.

صبر جایگاه و مرتبه ای متعالی دارد که هر کس به آن مقام رسد پیمودن راه کمال برای آن آسان خواهد نمود. در زندگی پر از تکنولوژی امروز، با انجام سریع بسیاری از امور گویی باید تمام آنچه بر انسان اتفاق می افتد باید به سرعت انجام شود و لحظه ای تداخل و قطع آن ما را از مسیر صبر و تحمل بیرون برده و عصبانیت و خشم بر ما مستولی می شود. می خواهیم تمام کارها مانند برقراری سریع تماس تلفنی، سرعت بالای اینترنت، پرداخت سریع قبوض، گرفتن سریع پول از عابر بانک، طی کردن مسافت های چند کیلومتری در عرض چند دقیقه  باز کردن در وو روشن کردن وسایل برقی از راه دور (کنترل) و بسیاری دیگر از این قسم، با همین سرعت بالا انجام شود.  برای همین صبر و تحمل در چنین روزگاری بسیار سخت و دشوار است. سعی در توجیه کم تحملی زنان و مردان این دوران نیست بلکه بنا بر آن است تا با بیان دلایل راه حلی یافت.

/ 2 نظر / 35 بازدید
عمار

سلام . وبلاگ خوبی دارید . از شما دعوت می کنیم از وبلاگ ما با آدرس http://3tir.persianblog.ir بازدید فرمائید . از حضور شما تشکر . در ضمن آماده تبادل لینک هستیم . ما را در وبلاگمان با خبر سازید . منتظر حضور شما هستیم .

عین - الف

" نظم این نیست که برنامه ای دقیق و زمان بندی شده را ارائه کرد و سعی بر اجرای آن داشت بلکه نظم یعنی انجام مرتب و صحیح کار اگرچه در زمان تعیین شده نباشد بلکه برنامه باید انعطاف پذیر باشد." با تشکر از متن بر مغز و بیان استدلال ها تون. من فکر می کنم این تعبیر شما از نظم اشتباه است. در اموری که کنترلش دست ماست نظم دقیقا یعنی داشتن برنامه ی زمانبندی شده، مثال معروفش هم که همه شنیده ایم کارهای دقیق و زمانبندی شده امام خمینی.